Kasiyerlik CV Örnekleri

Kasiyerlik mesleğinde sadece bir sektöre bağlı kalmaksızın birden farklı sektörde iş bulabilmek mümkündür. Her meslek mensubundan olduğu gibi bu sektör içerisinde yapılacak başvuru için de CV talep edilecektir. Kasiyerlik mesleğini icra edebilme için sizinde kısa süre içerisinde hazırlanmış bir kasiyer CV örneğine ihtiyacınız olacaktır. Hal böyle olunca sizde bir an önce kendinizi doğru şekilde ifade eden öz geçmiş hazırlığına geçmelisiniz.

Çok fazla ayrıntıya takılınacak olan öz geçmişlerden uzak durmalısınız. Çünkü bir iş veren için önemli kısım öz geçmiş üzerinde iş deneyimleriyle alakalı olan kısımdır. Bundan dolayı sizde öz geçmiş hazırlığı içindeyken mutlaka iş deneyimleri kısmına mutlak özen gösterin.

Sitemizde yer alan örnek CV incelemesi yaptığınızda sizlere ne demek istediğimizi net şekilde anlayacaksınız. Böylelikle kendinize profesyonel bir CV hazırlama şansını da yaratmış olursunuz.

Kasiyerlik CV’sinde Bulunması Gerekenler

Her CV örneğinde olduğu gibi yapılacak kasiyerlik mesleği için hazırlanacak CV’de kişisel bilgileriniz ile başlayacaktır. Adınız ve soyadınızın net şekilde belirtildiği ve iletişim bilgilerinizin doğru şekilde yazıldığından emin olmalısınız. Erkek adaylar için askerlik durumu hakkında bilgi istenmektedir. Aynı zamanda erkek ya da bayan fark etmeksizin sürücü belgeniz bulunuyor ise belirtmelisiniz. Daha sonraki kısında iş tecrübelerinden bahsedeceksiniz. Daha önceki çalıştığınız bir çok iş yeri hakkındaki deneyimlerinizi paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Mesleki anlamda para akışını sağlayacak bir iş gerçekleştirilecek olmasından dolayı eğitim düzeyi önemlidir. Eğitim gördüğünüz okulları kısaca belirtmelisiniz. Bilgisayar ve yabancı bilginiz var ise, aldığınız eğitim sertifikalarından bahsedebilirsiniz. Diğer önemli bölgelerden birisi olan ise referans kısmıdır. Buraya yazılacak olan bilgilerinde önemi büyüktür. Daha önce çalışma gösterdiğiniz iş yerlerinden kötü bir şekilde ayrılmadıysanız belirtebilirsiniz. Aksi bir durumda bunu yazmanız sizin adınıza kötü bir izlenim bırakacaktır.

CV’nizde mutlaka bir fotoğraf olmalıdır. Cep telefonu kamerasıyla değil de, daha kaliteli bir şekilde hazırlanmış olan fotoğraflarınızdan eklemelisiniz. Vesikalık şekilde çekilen fotoğraflar ideal olacaktır. Tüm bu kriterleri gözettiğiniz sürece herhangi bir sıkıntı yaşamanız mümkün değildir. Bundan sonraki süreç iş verenin sizi tercih edip etmeyeceği konusuna kalacaktır.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir